Založ si blog

Po tom všetkom by sa na protikorupčnom pochode zúčastnil len hlupák

Protikorupčný pochod si už od začiatku svojej existencie získal veľké množstvo stúpencov. Je to však aj po všetkých prevaleniach týkajúcich sa tohto pochodu spravodlivé? Ak by verejná mienka bola ku všetkým stranám tohto de facto politického sporu spravodlivá, na protikorupčný pochod by už neprišla ani noha.

V prvom rade sú podozrivé prepojenia, ktoré protikorupčný pochod prináša. Na jednej strane stojí prepojenie s politickou scénou. Poriadny protikorupčný pochod by mal protestovať proti korupcii a to v jej plnej miere a bez ohľadu na aktérov. Tento protikorupčný pochod však vidí len obdobia Mečiarovej vlády a Ficovej vlády. Pravicové neoliberálne a konzervatívne strany sú z ich sveta akoby vymazané. Niet zmienky o korupcii pri privatizácii v podaní Mikloša a Dzurindu, rovnako tak niet zmienky o pochybných kauzách Radičovej vlády – a to ich na to, že sa jedná len o jeden a pól ročnú vládu, bolo naozaj dosť. Protikorupčný pochod nie len že neprotestuje proti pravicovým vládam, ale dokonca priamo spolupracuje s pravicovou opozíciou a čo je ešte horšie, aj s prezidentom Kiskom. Veď práve ten by mal byť tým nestranným, ktorý sa snaží spájať a nie stavať sa na jednu stranu a tým pádom rozdeľovať.

Ďalej je zaujímavé prepojenie na novinárov. To je absolútne jasné. Denník N možno do tejto akcie dáva nemalé peniaze a na to, aby mali stredoškoláci aké také vedenie, nasadil svoju redaktorku Moniku Tódovú.

Prepojenie na vplyvovú sféru taktiež nie je náhodné a už vôbec nie prehliadnuteľné. Veľmi výrazné je napojenie na Igora Matoviča, ktorý sa s organizátormi otvorene kamaráti, no a síce nevýrazné, ale logické je prepojenie na organizátorov protestov učiteľov z Iniciatívy učiteľov. Crmoman je totižto, div sa svete, z rovnakej školy ako Dávid Straka – teda hlavný organizátor protestov.

V neposlednom rade treba spomenúť aj značné nevedomosti Dávida Straku, ktoré boli už prepierané všelikde. Ak sa ľudia nechajú viesť niekým, kto ani nevie, na čo ich zvolal, sú hlúpi.

Tak sa nenechajte manipulovať, lebo tým na tribúne ide len o peniaze, ktoré dostanú od opozície a my obyčajní ľudia nikoho nezaujímame.

Andrej Danko stratil dôveru partnerov

12.09.2017

Pokiaľ členovia SNS predpokladali, že z krízy vyťažia posilnenie svojej voličskej základne, pravdepodobne už onedlho zistia, že sa kategoricky zmýlili. Z vládnej krízy vyšla strana určite viac »

Návrat k Chamurapimu v podaní Danka

31.08.2017

Koaličná kríza bola pred pár dňami oficiálne zažehnaná, no určite nie je všetko tak, ako sa nám predstavitelia vlády snažili na tlačovke naznačiť. Vo vládnej koalícii nepanuje dobrá viac »

Zbabelý minister Gajdoš obetuje generála Maxima

03.08.2017

Keď ide do tuhého a viacerým aj o kožu, tak statočný vojak a čestný chlap bojuje do samého konca nielen za seba, ale aj ostatných. Len zbabelec obetuje spolubojovníka, aby si sám zachránil viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

paulnovotny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 9147x
Priemerná čítanosť článkov: 2287x

Autor blogu

Kategórie