Založ si blog

Po tom všetkom by sa na protikorupčnom pochode zúčastnil len hlupák

Protikorupčný pochod si už od začiatku svojej existencie získal veľké množstvo stúpencov. Je to však aj po všetkých prevaleniach týkajúcich sa tohto pochodu spravodlivé? Ak by verejná mienka bola ku všetkým stranám tohto de facto politického sporu spravodlivá, na protikorupčný pochod by už neprišla ani noha.

V prvom rade sú podozrivé prepojenia, ktoré protikorupčný pochod prináša. Na jednej strane stojí prepojenie s politickou scénou. Poriadny protikorupčný pochod by mal protestovať proti korupcii a to v jej plnej miere a bez ohľadu na aktérov. Tento protikorupčný pochod však vidí len obdobia Mečiarovej vlády a Ficovej vlády. Pravicové neoliberálne a konzervatívne strany sú z ich sveta akoby vymazané. Niet zmienky o korupcii pri privatizácii v podaní Mikloša a Dzurindu, rovnako tak niet zmienky o pochybných kauzách Radičovej vlády – a to ich na to, že sa jedná len o jeden a pól ročnú vládu, bolo naozaj dosť. Protikorupčný pochod nie len že neprotestuje proti pravicovým vládam, ale dokonca priamo spolupracuje s pravicovou opozíciou a čo je ešte horšie, aj s prezidentom Kiskom. Veď práve ten by mal byť tým nestranným, ktorý sa snaží spájať a nie stavať sa na jednu stranu a tým pádom rozdeľovať.

Ďalej je zaujímavé prepojenie na novinárov. To je absolútne jasné. Denník N možno do tejto akcie dáva nemalé peniaze a na to, aby mali stredoškoláci aké také vedenie, nasadil svoju redaktorku Moniku Tódovú.

Prepojenie na vplyvovú sféru taktiež nie je náhodné a už vôbec nie prehliadnuteľné. Veľmi výrazné je napojenie na Igora Matoviča, ktorý sa s organizátormi otvorene kamaráti, no a síce nevýrazné, ale logické je prepojenie na organizátorov protestov učiteľov z Iniciatívy učiteľov. Crmoman je totižto, div sa svete, z rovnakej školy ako Dávid Straka – teda hlavný organizátor protestov.

V neposlednom rade treba spomenúť aj značné nevedomosti Dávida Straku, ktoré boli už prepierané všelikde. Ak sa ľudia nechajú viesť niekým, kto ani nevie, na čo ich zvolal, sú hlúpi.

Tak sa nenechajte manipulovať, lebo tým na tribúne ide len o peniaze, ktoré dostanú od opozície a my obyčajní ľudia nikoho nezaujímame.

Andrej Danko stratil dôveru partnerov

12.09.2017

Pokiaľ členovia SNS predpokladali, že z krízy vyťažia posilnenie svojej voličskej základne, pravdepodobne už onedlho zistia, že sa kategoricky zmýlili. Z vládnej krízy vyšla strana určite viac »

Návrat k Chamurapimu v podaní Danka

31.08.2017

Koaličná kríza bola pred pár dňami oficiálne zažehnaná, no určite nie je všetko tak, ako sa nám predstavitelia vlády snažili na tlačovke naznačiť. Vo vládnej koalícii nepanuje dobrá viac »

Zbabelý minister Gajdoš obetuje generála Maxima

03.08.2017

Keď ide do tuhého a viacerým aj o kožu, tak statočný vojak a čestný chlap bojuje do samého konca nielen za seba, ale aj ostatných. Len zbabelec obetuje spolubojovníka, aby si sám zachránil viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33, aktualizované: 23:16

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

paulnovotny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 7675x
Priemerná čítanosť článkov: 1919x

Autor blogu

Kategórie